EĞİTİMLERİMİZ


UKRAYNA'DA YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA EĞİTİMİ

UKRAYNA'DA YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA EĞİTİMİ

Çoğu zaman Lisans eğitimi iyibir kariyer için son nokta olmaması gerektiği, özellikle Türkiye’mizde, hayatın içinde geç olsa  anlaşılmaktadır. Bunu geç olmadan yakalamak için yurt dışı alternatiflerini değerlendirmelisiniz. Son zamanlarda Ukrayna'nın öğrencilere sunduğu imkanlarla dolayısıyla öğrenciler tarafından çokça terch edilir olmuştur. Sizde bu fırsattan yararlanmak istiyorsanız, bu konuda uzman ve deneyimli kadrosuyla Uzman Eğitime ulaşabilirsiniz.

 

Ukrayna master, yüksek lisans ya da doktora eğitimi için öğrencilere imkan tanımaktadır. Kimi zaman lisans eğitimini Ukrayna’da alanlardan yana tercihlerde olabilmektedir. Akademik hayatınızda lisansınızı başka bir yerde yapsanız da Ukrayna’da yüksek lisans ya da doktoraya başvurma hakkı edinebilirsiniz. Ukrayna’da yüksek lisans ve doktora eğitimi Ukraynaca, Rusça ve İngilizce dillerinde verilmektedir. Bu dilleri seçerek lisansınızın üstüne eğitim görmeye başlayabilirsiniz.

Rus dilinde doktora ve yüksek lisans bölümleri daha çoktur. Bölüm seçiminiz ve üniversite seçimleriniz harç ödemelerinizde değişkenlik yaratacaktır. Üç ya da beş yıl arası alacağınız eğitimler ile doktoranızı tamamlayabileceksiniz. 1.5- 2 yıl arasında da yüksek lisans eğitim süreniz tamamlanabilecektir. Bazı bölümler için YÖK denklik tanıma belgesi vermektedir. Bu bilgi içinde Uzman Eğitim ofislerinden size gerekli bilgi verilebilecektir. Lisans derecenizi önemsemeden kayıt işleminizi tamamlamanızı sağlayacak olan Uzman Eğitim danışmanınız ile hangi bölümlerde doktora ve yüksek lisans yapabileceğiniz bilgisini de edinebilirsiniz.

Bilgi arayışlarınızda Ukrayna daima gelişmenize destek verecek şekilde yanınızda yer almaktadır. Onun size sunduğu akademik başarı ortamlarını değerlendirebilmek elinizdedir. Hangi alanda gelişmek istiyorsanız o alan için başvuruda bulunarak eğitimde adı duyulan kişilerle ilerleme kaydedebilirsiniz. Farklı dilleri konuşan bir çevrede alanınızın tanınanı olabilme farklı Avrupa ülkelerine açılmanıza de fırsat verecektir. Sizlerin gelişiminizi ön plana alan akademik eğitim sürecine dahil olmak kayıt ile başlayacaktır.

Ukrayna’da yüksek lisans ve doktora eğitimi alan kişilerin yorumlarından faydalanarak bu konu hakkında daha kesin karar verebilirsiniz. Ekonomik ve Avrupa standartları bakımından gelişmiş bir ülke olan Ukrayna’nın en kaliteli eğitim ortamlarında yer alabilmeye hazır mısınız? Sizleri bekleyen Uzman Eğitim yurtdışı eğitim danışmanlarınız ile irtibata geçme zamanı….sizlerin en iyi olmanıza emek harcayan bu danışmanların kıymetini bilin. Her konuda bu kişilerden yardım talebi istemekten çekinmeyin.